603194450 , 603456708
info@umodremadony.cz hangely@hangelyann.cz

  PŘEDPOVĚĎ POČASÍ PRO LETOŠNÍ VÁNOCE – VELKÉ PŘEKVAPENÍ………….  

         PŘEDPOVĚĎ POČASÍ PRO LETOŠNÍ VÁNOCE – VELKÉ PŘEKVAPENÍ………….

 

  Pomalu to začíná vypadat, že si z nás, chytrých a vzdělaných lidí začíná počasí, ale co počasí, že si z nás naše milovaná planeta Země začíná dělat nehoráznou legraci, a to ve velkém stylu.

 Cokoliv si pracně a složitě zapamatovaly naše babičky, cokoliv důkladně propočítali během několika desetiletí meteorologové na všech hvězdárnách v Alpách a Andách, začíná být pomalu historickým čtením a nám, kteří bychom si tak moc, téměř s dětskou vzpurností přáli konečně zažít pravidelné střídání ročních období, nepřináší ani trochu jistoty.

  Ledovce nerozpouštějí svůj led nenápadně a s rychlostí jeden centimetr za sto tisíc let, ale po kvádrech v rozměrech celých kontinentů se řítí do moře teď, přímo před našima očima.

 Lední medvědi místo sáňkování natahují pruhované plavky a očekávají tankery se slunečními brýlemi.

  Pokud vás dnes, na konci října a na začátku listopadu budí ze spaní komáři a ranní teploty připomínají letní dovolenou v Řecku, máme všichni neodvratný pocit, že se něco děje.

  Ale ta změna se nám pranic nelíbí. Máme skříně plné vystajlovaných zimních bundiček, svetříků a mikin, máme botníky přetékající kozačkami se zimními vzory, ale cokoliv si z toho dnes, na začátku listopadu oblečete, najednou máte na ulicích pocit, že jste se zbláznili, a jak je to možné.

    “ Pane Bože, kdo to kdy viděl, aby bylo v tuhle roční dobu venku dvacet stupňů tepla. Nemohl bys už udělat nějaký pořádek a konečně nám normálně poslat takové ty předzimní mrazíky a lehké sněženíčko, vždyť za chvilku bude svatého Martina, a to si máme kupovat burčák, nebo co?“

  A k našemu překvapení začínáme vzdáleně slyšet tu nebeskou odpověď:

„ Víte co? Nevymýšlejte si všichni pořád nějaké nespokojenosti a hlouposti. Buď je vám moc horko, nebo zima, buď funíte vedrem, nebo se zimomřivě klepete. Změny na planetě Zemi vždycky byly a budou milánkové, protože na rozdíl od vás, lenochů se planeta Země pořád musí něco nového učit.

   Musí se učit ty změny klimatu přijímat, hledat nové cestičky, aby mohly kvést modré kytky i na skále, pomáhat ptákům přežívat i v místech, kde moc semínek k zobání nenajdou a učit malé velryby proplouvat i v teplých mořích, kudy jejich pradědové neplavali.“

 A předpověď počasí na letošní Vánoce? Už není tak moc důležitá. Vždyť i v našich životech se denně odehrávají malinkaté, nebo i velikánské změny. Někdo se právě neskutečně raduje z výhry, druhý je zasažen obrovskou bolestí, protože jeho nejbližší náhle zemřeli.

  Důležitější než bílé okenní parapety na Štědrý den je odvaha ty změny zkusit přijmout a začít s nimi pracovat. Cokoliv se nám nechce udělat, do čehokoliv se lenivě nutíme, je právě v tuhle chvíli výzva.

       Jdeme na to, nádech, výdech a první kroky jsou za námi. Poperte se s každou vteřinou, neúspěchy jsou součástí cesty, nic nám nebrání teď a za chvilku znova začínat.

  A ten mlhavý prostor nejistot se vyjasňuje, a všem nám už je nad Slunce i Vánoce jasné, že to, co bude v našich srdíčkách bílé, nebude studený sníh, ale rozzářené malinkaté krůčky k sobě i k druhým, které jsme od této chvíle odvážně dělali.

  KRÁSNÝ PODZIM A DUŠIČKOVÝ ČAS

VÁM VŠEM Z CELÉHO SRDCE PŘEJE VAŠE HANGELY ANN  

www.hangelyann.cz

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto formuláře Zásady zpracování osobních údajů