603194450 , 603456708
info@umodremadony.cz hangely@hangelyann.cz

VALENTÝNSKÉ BLÁZNĚNÍ

VALENTÝNSKÉ BLÁZNĚNÍ

KROK č.2 k šťastnému žití na planetě Zemi……..VALENTÝNSKÉ BLÁZNĚNÍ

 Taky to určitě moc dobře znáte. Každý den je plný trablů a těžkopádných situací, které nikam nevedou.

 Rady chytroušů a úspěšných chameleonů, jak to máte všechno uchopit pevně do ruky a vzhlížet k nebesům, úspěch se jistě brzy dostaví, jsou tak akorát pro kočku.

Což zkusit něco výrazněji jednoduššího a pozitivnějšího? Jako posilu si můžeme přibrat svátek svatého Valentýna.

  Tedy takový zmatek jako je se svátkem svatého Valentýna se jen tak nevidí.

 Skoro hodně dávno, asi tak před dvěma tisíci lety jeden vzteklý římský císař zakázal svatební obřady všech zamilovaných. Ale protože zákazy jsou tady od toho, aby se porušovaly, našel se tehdy odvážný mnich, možná to byl i kněz, to je fuk, důležité je, že se jmenoval VALENTÝN.

 Chodil nenápadně po zaprášených ulicích a pozoroval brečící holky a naštvané mladé muže, postávající nedaleko. Stačilo pár otázeček a bylo hned jasné, že holka s mladíkem se mají už asi tak tři roky rádi, chtěli by založit rodinu, ale nemohou si od staré rybářky pronajmout světnici, protože nejsou manželé.  A manželé nejsou proč? Zákaz vzteklého císaře u moci je i pro ně silná káva a mají strach, co kdyby je někdo prásknul.

  Valentýn se dlouho nerozmýšlel a brzy se rozjelo svatební úřadování přímo na rohu každé ulice. Valentýn zamilované páry oddával z moci kněze a vždy jim požehnal, aby už mazali plodit děti, na což se ti dva stejně těšili úplně nejvíce.

A události na sebe nenechaly dlouho čekat. Někdo neprásknul ta čerstvá manželata, ale rovnou Valentýna a ten pádil rychlostí blesku do vězení a na popraviště.

 Do šestnáctého století se Valentýn slavil po celé Evropě a speciálně karnevalové Benátky to vždy v únoru uměly roztočit už tehdy.

 Jakmile začala migrace lidí do Nového světa za velkou louži, začala samo sebou i migrace jejich zvyků a svátků. Valentýn mazal za oceán mezi prvními, aby se rozrostl v současnosti do obrovského, komerčního svátku, plného srdíček a kytic a čokoládových krabic až k zešílení.

 A evropánci? Čučí vztekle na ten mumraj, který ale v minulosti zavinili oni sami a nejradši by zatloukli dveře železnou deskou z Ikey, aby jim ten „ zamilovaný blázinec“ nevlezl přes práh.

 A víte co? Nebuďte sraby a ty dveře otevřete pořádně dokořán. Nakupte si pralinky a kytici tulipánů nebo růží. Uvažte si růžovou mašličku na ruku a celé dny, klidně až do konce února si užívejte valentýnského bláznění a pokud se vám podaří vystrkat partnera či partnerku alespoň na kafčo do cukrárny, o restauraci nemluvě, tím lépe. A jestli jste sami, nebo váš partner je stoletý morous, stejně to nevzdávejte a dělejte si radost sami sobě, vy za to stojíte, váš život za to stojí.

( ať žije svatý Valentýn)

 A kdyby jste už byli ale hodně pokročilí, udělejte si výlet do Prahy, na Vyšehrad. Tam totiž v tom kostele se štíhlými věžemi je vystavena malá relikvie, „ kůstka svatého Valentýna“.

 A potom někomu vykládejme, že nás svatý Valentýn nezajímá, je to odporná americká blbost a do Evropy to nepatří. Ale sakra patří, a jak!!!!!

 Ať žije ta odvaha SVATÉHO VALENTÝNA, ať žije radost z blbostí, ať žijete vy všichni a na každém kroku cítíte volnost a nádech radosti…..vy BLÁZNI ZAMILOVANÍ

 

PŘENÁDHERNÉ DNY VÁM Z CELÉHO SRDCE PŘEJE VAŠE HANGELY ANN

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto formuláře Zásady zpracování osobních údajů